Hoppa till sidans innehåll

2005


   

November

5-6

5-manna ungdom för distriktslag, Hårdton IK

 

 

Oktober

15-16

SM/RM Mixed, BGK Linjen

8-9

Ungdomsseriefinal, Hårdton IK

6-8

Europacupen, Berghem, Österrike

 

 

September

25

Fröslunda BGK

17-18

Svenska Serien omg 4

11

Kalmar MGK, 10-manna DM

10-11

Haninge BGK, Final Cup Stockholm

8-10

EM Oldtimers, Tapiozentmarton, Ungern

4

Uppsala BGK

4

Djulö BGK

4

Kungälv BGK, Final, Västsvenska Touren

 

 

Augusti

28

Strängnäs BGK, Mälarcupen

28

Kungälv BGK, DM, Västsvenska Touren

28

Ersta MGK, Cup Stockholm

28

Sollefteå BGK

24-27

VM, Steyr, Österrike

21

Uddevalla BGK, Mixed DM

20-21

Haninge BGK, DM

20-21

Borlänge BGK, DM

20-21

Sjövikens IF

20-21

Östersund BGK, DM

14

Sundsvalls BGK

14

Daga BGK

14

Västervik BGK

14

Olofström BGK

14

Aspuddens BGK

13

Aspuddens BGK, Cup Stockholm

13

Sundsvall BGK

10-13

Junior-EM, Pombal, Portugal

7

Falu BGK

7

BGK Aros, Mälar –cupen

7

Gullbergsbro BGK, Västsvenska Touren

7

BGK Värend

7

Kulladals BGK

6-7

Tofta BGK

1-6

Ungdoms-SM, EB, Motala BGK

1-6

Ungdoms-SM, Filt, Motala BGK

 

 

Juli

31

Mosås BGK

31

Kristinebergs BGK, Cup Stockholm

31

Örsnsködsvik BGK

30-31

Elitserien omgång 4

30-31

Hjelmsjö BGK

31

Örnsköldsviks BGK

31

Kristinebergs BGK

23-24

Svenska Serien omgång 3

14-16

EB-RM Oldtimers

14-16

EB-SM, Kungshalls BGK

13

Mjölby BGK

7-9

SM, Filt, Tuve Tigers BGK

5-8

RM Oldimers, Skönsbergs SK

3

Nässjö BGK

2-3

Skoghalls BGK

 

 

Juni

29

Trollhättans BGK, Västsvenska Touren

25-26

Kungshall BGK

25-26

Askims BGK, Västsvenska Touren

18-19

SM 10-manna, Norrtälje BGK

11-12

Svenska Serien omgång 2

6

BGK Jönköping

6

Nyköpings MGK

6

BGK Linjen

5

Hammarby BGK, Mälar-cupen

5

Tuve Tigers BGK, Cup, Västsvenska Touren

5

Umeå BGK

4-5

Solna BGK, Cup Stockholm

4-5

Sundbybergs BGK, Cup Stockholm

4

Umeå BGK

 

 

Maj

29

Uddevalla BGK, Västsvenska Touren

29

Kalmar MGK

29

Skönsbergs SK

28-29

Tantogårdens BGK, Cup Stockholm

28-29

Eskilstuna BGK

28

Yngsjö MGK

28

Skönsbergs SK

21-22

Svenska Serien omgång  1

15

Stockholm BGK, Cup Stockholm

15

Gullbergsbro BGK, Västsvenska Touren

15

Granhyddans BGK

14-15

Nationscup, juniorer, Pombal, Portugal

14-15

Nationscup, Steyr, Österrike

14-15

Växjö BGK

14-15

Fröslunda BGK, Mälar-cupen

14-15

BGK Spiik, Mälar-cupen

8

Örebro BGK

8

Åhus BGK

   

8

Myresjö BGK

5

Kungälv BGK

1

Perstorp BGK

1

Södertälje BGK, Mälar-cupen

 

 

April

30-1 maj

Distriktslagstävling för juniorer, Tuve Tigers BGK

30-1 maj

Tuve Tigers BGK, Västsvenska Touren

24

Enköpings BGK

24

Borås MGK, Västsvenska Touren

17

Askims BGK, Västsvenska Touren

 

 

 

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:31 Skribent: Bengt Svensson

TIDNINGEN BANGOLF

som interaktiv pdf 
Klicka på omslaget för att läsa

Extramaterial.
Foton från Årsmöteshelgen, Inomhus-SM, Svenska Cupen, 3-Manna U23-Jun-Ungd och Tjejfemman
Läs äldre nummer av tidningen här
ANSLAGSTAVLAN
_________________ 

IL Logo  

Waypoint Be your brand button

HCP-Online 190

Facebook 190

Camera 190

GAMMAL FOTOSIDA

Yotube.190

Vimeo logo

SISU

RB_puff_170

 

 

 

 

 

 

 

 besöksräknare 

besöksräknare

Postadress:
Svenska Bangolfförbundet
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Besöksadress:
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Kontakt:
Tel: 045116180
E-post: This is a mailto link

Se all info