Hoppa till sidans innehåll

2009


November

 
22 november BGK Jönköping
21-22 november MunktellArenan, Top 12, EB, kval 2
7 november Olofströms BGK, lagcup, EB
   

Oktober

 
30 okt - 1 nov 5-manna ungdom för distriktslag
24-25 oktober Top-12, EB, kval 1, MunktellArenan
24 oktober Top 8, EB, Olofström
17-18 oktober Top 10 kval 1, Filt, MunktellArenan
10-11 oktober SM Mixed, Vinslövs BGK
1-3 oktober Europacupen, Vaduz, Liechtenstein
   

September

 
20 september Final Västtouren, Göteborgs BGK
12-13 september SM för 10-mannalag, Fröslunda BGK
   

Augusti

 
30 augusti Strängnäs BGK
30 augusti Uddevalla BGK, Jubileumstävling 50 år
30 augusti Västerviks BGK
23 augusti Tuve Tigers BGK, Tuve-cupen
23 augusti Djulö BGK
23 augusti Sollefteå BGK
23 augusti BGK Linjen
22-23 augusti DM, ÖSBGF, Enköpings BGK
22 augusti Sollefteå BGK
19-22 augusti VM, Odense, Danmark
16 augsuti Ersta MGK
16 augusti DM, VSBGF, Individuellt, Hårdton IK
15-16 augusti DM, SSBGF, Olofströms BGK
15-16 augusti DM, NSBGF, Umeå BGK
15 augusti DM, MSBGF, Örebro BGK
15 augusti DM, VSBGF, 8-manna, Hårdton IK
9 augusti Daga BGK
9 augusti Sjövikens IF, Hässleholm
9 augusti Skoghalls BGK
9 augusti Solna BGK, EB
8 augusti AK98 BGK, Betong
5-8 augusti Oldtimers-EM, Lamego, Portugal
5-8 augusti Junior-EM, Waldshut, Tyskland
2 augusti DM, ÖSBGF, EB, Solna
2 augusti Mosås BGK
2 augusti Örnsköldsviks BGK
1 augusti Örnsköldsviks BGK
1 augusti Ungdoms-SM, Filt, Uppsala BGK
   

Juli

 
30 juli Ungdoms-SM, EB, Uppsala BGK
26 juli Garphyttans BGK
25 juli Tofta BGK
22 juli Mjölby BGK
15-18 juli SM, Kungälvs BGK
10 juli 5-manna Oldtimers-SM, Gullbergsbro BGK
6-9 juli Oldtimers-SM, Gullbergsbro BGK
5 juli BGK Jönköping, OBS-tävling seniorer
1 juli Trollhättans BGK, Semestermaran
   

Juni

 
28 juni Askims BGK, Damtävling, EB
28 juni Skönsbergs SK
28 juni Kristinebergs BGK, Cup Stockholm 4
27-28 juni Skoghalls BGK, Betong
27 juni Skönsbergs SK
27 juni Kristinebergs BGK, Krillan Cup
20-21 juni MGK 49 Nyköping
20-21 juni Askims BGK, Betong
7 juni Asarums BGK
7 juni Sundsvalls BGK
7 juni Askim BGK, VSBGF Betong-DM
6-7 juni Uppsala BGK, OBS-tävling
6-7 juni Eskilstuna BGK
6 juni Sundsvalls BGK
   

Maj

 
31 maj Kungälvs BGK
31 maj Uppsala BGK, Cup Stockholm 3
31 maj Haga BGK, MSV Cup 3
31 maj City BGK
30-31 maj Nationscup juniorer, Waldshut, Tyskland
30 maj City BGK
24 maj Gullbergsbro BGK
24 maj Kulladals BGK
23-24 maj Fröslunda BGK, MSV Cup 2
23-24 maj Haninge BGK, Cup Stockholm 3
10 maj Örebro BGK, MSV Cup 1
10 maj Göteborgs BGK
10 maj Granhyddans BGK
10 maj Kalmar MGK
10 maj Sundbybergs BGK, Cup Stockholm 2
3 maj BGK Värend
2-3 maj Askims BGK, MOS, Slottsskogen
3 maj Norrtälje BGK, Cup Stockholm 1
   

April

 
26 april Borås MGK
26 april Perstorps BGK
26 april Enköping BGK
11-12 april Nordiska Mästerskapen, Tammerfors
   

Mars

 
28-29 mars Tjejfemman, Vinslövs BGK
   

Februari

 
21-22 februari 5-manna juniorer för distriktslag, Olofström
14-15 februari U23-landskamp, Sirnach, Schweiz
   

Januari

 
6 januari Svenska Cupen, Olofström, finalspel
5 januari Svenska Cupen, Olofström, kvalspel
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:31 Skribent: Bengt Svensson

TIDNINGEN BANGOLF

som interaktiv pdf 
Klicka på omslaget för att läsa

Extramaterial.
Foton från Elitserien, Division 1, WAGM, Ungdomsläger
Läs äldre nummer av tidningen här
ANSLAGSTAVLAN
_________________ 

IL Logo  

Waypoint Be your brand button

HCP-Online 190

Facebook 190

Camera 190

GAMMAL FOTOSIDA

Yotube.190

Vimeo logo

SISU

RB_puff_170

 

 

 

 

 

 

 

 besöksräknare 

besöksräknare

Postadress:
Svenska Bangolfförbundet
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Besöksadress:
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Kontakt:
Tel: 045116180
E-post: This is a mailto link

Se all info