Hoppa till sidans innehåll

2010


November

   
27 november Ungdoms och Juniortävling (xls), BGK Linjen  
6-7 november 5-manna ungdom, Hårdton IK  

Oktober

   
9-10 oktober SM Mixed, Alelyckan, Göteborg  
30 sept - 2 okt Europacupen, Wien  

September

   
12 september 10-manna SM, Sjövikens IF  

Augusti

 
29 augusti Strängnäs BGK  
25-28 augusti EM, Predazzo, Italien  
22 augusti Aspudden BGK, cup Stockholm 8  
22 augusti Djulö BGK  
22 augusti BGK Munken  
22 augusti Sollefteå BGK  
21 augusti Sollefteå BGK  
15 augusti DM, 8-manna, Västsvenska, Tuve Tigers BGK
14-15 augusti DM, Östsvenska, Ersta MGK
14-15 augusti DM, Sydsvenska, Växjö BGK
14-15 augusti DM, Bergslagen, Hammarby BGK
14-15 augusti DM, Nordsvenska, Sundsvalls BGK
14 augusti DM, Mellansvenska, Daga BGK
14 augusti DM, Västsvenska, Tuve Tigers BGK
11-14 augusti Oldtimers-EM, Cheb, Tjeckien
13 augusti Junior-VM, Sochi, Ryssland  
8 augusti Norrtälje BGK, Cup Stockholm 7
8 augusti Västervik BGK
8 augusti Kulladal BGK
8 augusti Umeå BGK
7 augusti Norrtälje BGK, Mattes Minne
7 augusti Umeå BGK
7-8 augusti Ungdoms-SM, Fröslunda BGK
1 augusti Örnsköldsviks MGK       Finalresultat
1 augusti Mosås BGK
1 augusti Sjövikens IF
   

Juli

 
31 juli - 1 aug Solna BGK, EB, Top-10 final
31 juli Örnsköldsviks MGK
28 juli Mjölby BGK
24 juli Tofta BGK
14-17 juli SM, Tantogårdens BGK
9 juli Oldtimers SM, 5-manna, Haninge BGK
5-8 juli Oldtimers SM, Haninge BGK
3-4 juli Skoghalls BGK
   

Juni

 
30 juni Trollhättans BGK, Semestermaran
27 juni MGK 49 Nyköping
26-27 juni Askims BGK
20 juni Kristinebergs BGK, Cup Stockholm 6
20 juni Hjelmsjö BGK
20 juni Myresjö BGK
20 juni BGK Munken
19 juni Kristinebergs BGK, Krillan Cup
6 juni Malmö BGK, EB-DM
6 juni Väsby BGK, Cup Stockholm 5
   

Maj

 
30 maj Asarum BGK, OBS-tävling EB
30 maj Haga BGK
30 maj Askims BGK, Betong-DM
30 maj Skönsbergs SK
29 maj Skönsbergs SK
22-23 Nationscup, Predazzo, Italien  
23 maj BGK Linjen
23 maj Fröslunda BGK
23 maj Haninge BGK, Cup Stockholm 4
22 maj Fröslunda BGK, Curt Österberg Cup
13 maj Åhus BGK
9 maj Örebro BGK
9 maj Kungälv BGK
9 maj Granhyddans BGK
9 maj BGK Värend
9 maj Tyresö BGK, Cup Stockholm 3
2 maj DM Mixed, Växjö BGK/SSBGF
2 maj Tantogårdens BGK, Cup Stockholm 2
1-2 maj Askims BGK, MOS, Slottsskogen
   

April

 
25 april Perstorps BGK
25 april Enköpings BGK, Cup Stockholm 3
10-11 april 5-manna juniorer, Karlskoga
   

Mars

27-28 mars Tjejfemman, Alelyckan
   

Januari

   
5-6 januari Svenska Cupen, Hårdton IK  

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:34 Skribent: Bengt Svensson

TIDNINGEN BANGOLF

som interaktiv pdf 
Klicka på omslaget för att läsa

Extramaterial.
Foton-Video från SM-veckan i Malmö, Division 1, OT-SM, OT-EM, Predazzo, USM, Gullbergsbro
Läs äldre nummer av tidningen här
ANSLAGSTAVLAN
_________________ 

IL Logo  

Waypoint Be your brand button

HCP-Online 190

Facebook 190

Camera 190

GAMMAL FOTOSIDA

Yotube.190

Vimeo logo

SISU

RB_puff_170

 

 

 

 

 

 

 

 besöksräknare 

besöksräknare

Postadress:
Svenska Bangolfförbundet
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Besöksadress:
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Kontakt:
Tel: 045116180
E-post: This is a mailto link

Se all info