Hoppa till sidans innehåll

2021 Spelprogram / Resultat


Resultatlänkarna hittar ni här när tävlingarna är avslutade (länkarna kursiva)

Gamla resultat hittar ni i menyn till vänster under Resultat

Spelprogram utomhus JULI-SEPT 2021.pdf (2021-07-18)

Spelprogram utomhus 2021 v6.pdf (2021-04-12)

 

SBGF SPELPROGRAM 2021 (uppdaterat 2021-06-11)

B = Betong        E = Europabana        F = Filt        M = Minigolf Open Standard (Äventyrsgolf)

Datum Arrangör Underlag Tävling/Arr. Info
Januari        
9-10 SBGF / MunktellArenan     E     (Inställt) Svenska Cupen  SM, lag 
16-17 MunktellArenan E     (Inställt) Kval Top-8 (A-klassen) Nat, ind
17 BGK Linjen F     (Inställt) Landskronaserie 1:4 DS,lag
17 Asarums BGK E     (Inställt) Asarumserie 1:3 DS, lag
17 Borås MGK F     (Inställt) Inomhustour del 2 Nat, ind
23-24 MunktellArenan F     (Inställt) Kval Top Tio (D-klassen) Nat, ind
30-31 Alelyckan F     (Inställt) Inomhusserie Div. 2 DS, lag
31 BGK Linjen E     (Inställt) Landskronaserie 2:4 DS, lag
31 Borås MGK F     (Inställt) Inomhusserie Div. 1 DS, lag
Februari        
7 BGK Värend/Växjö BGK F     (Inställt) Älmhultserie 1:3 DS, lag
13-14 MunkellArenan F     (Inställt) Kval Top Tio (A-klassen) Nat, ind
14 BGK Linjen F     (Inställt) Landskronaserie 3:4 DS, lag
14 Asarums BGK E     (Inställt) Asarumsserie 2:3 DS, lag
14 Alelyckan F     (Inställt) Inomhustour, del 3 Nat, ind
21 Alelyckan F     (Inställt) DM DM,lag,ind
27-28 SBGF/Uppsala BGK M     (Inställt) Snöflingan, 3-manna/Ind Nat, lag
Mars        
6-7 Borås MGK F     (Inställt) Inomhusserie Div. 2 DS, lag
7 Alelyckan F     (Inställt) Inomhusserie Div. 1 DS, lag
7 BGK Värend/Växjö BGK F     (Inställt) Älmhultserie 2:3 DS, lag
7 MunkellArenan E     (Inställt) Top Åtta FINAL Nat, ind
13-14 SBGF/Uppsala BGK M     (Inställt) Tjejfemman Nat, lag
21 BGK Linjen E     (Inställt) Landskronaserie 4:4 DS, lag
21 Asarums BGK E     (Inställt) Asarumserie 3:3 DS, lag
21 BGK Jönköping F     (Inställt) Inomhustour FINAL Nat, ind
27-28 MunktellArenan F     (Inställt) Top Tio FINAL Nat, ind
28 BGK Värend/Växjö BGK F     (Inställt) Älmhultserie 3:3 DS, lag
April        
11 SBGF / Digitalt möte   SBGF Årsmöte  
17-18 Uppsala BGK M    (Inställt) NT, Uppsala Nat, ind
18 Askims BGK M    (Inställt) IT, CGT 1, Slottskogen Open IT, ind
24-25 Sundbybergs BGK M    (Inställt) NT, Mosmara Nat, ind
25 Borås MGK F     (Inställt) NT, Borås Nat, Ind
25 Olofströms BGK F     (Inställt) NT, Olofström Nat, Ind
Maj        
1-2 Enköpings BGK F     (Inställt) NT, Cup Stockholm 1 Nat, ind
2 Södertälje BGK F     (Inställt) NT, MSV Cup 1 Nat, ind
2 BGK Linjen F     (Inställt) NT, Öresundstouren 1 Nat, ind
8-9 SBGF        (Inställt) Svenska Serien:1 Nat, lag
15 Sundsvall BGK M    (Inställt) IT, CGT 2, Sundsvall lördag IT, ind
15-16 Sundbybergs BGK F     (Inställt) NT, Sundbyberg Nat, ind
15-16 Eskilstuna BGK F     (Inställt) NT, MSV Cup 2 Nat, ind
15-16 Hjelmsjö BGK E     (Inställt) NT, Hjelmsjö Nat, ind
16 Uddevalla BGK F     (Inställt) NT, Uddevalla Nat, ind
16 Sundsvall BGK M    (Inställt) IT, CGT 2, Sundsvall söndag IT, ind
22-23 Örebro BGK F     (Inställt) NT, MSV Cup 3 Nat, ind
22-23 Norrtälje BGK F     (Inställt) NT, Cup Stockholm 2 Nat, ind
22-23 Nationscup / Murnau (GER)  B/E  (Inställt) U23 + Nationscup  Nat, ind
23 Gullbergsbro BGK M    (Inställt) IT, CGT 3, Gullbergsbro IT, ind
23 Nybro MGK F     (Inställt) NT, Nybro Vattentornet Open Nat, ind
29 Umeå BGK E     (Inställt) NT, Umeå lördag Nat, ind
29-30 Tantogårdens BGK B     (Inställt) NT, Cup Stockholm 3 Nat, ind
30 Umeå BGK E     (Inställt) NT, Umeå söndag Nat, ind
30 Daga BGK F     (Inställt) NT, MSV Cup 4 Nat, ind
30 Askims BGK B     (Inställt) IT, Askim Betong IT, ind
30 Sjöviken IF E     (Inställt) NT, Öresundstouren 2 Nat, ind
Juni         
5-6 SBGF       (Inställt)  Svenska Serien:2  Nat, lag 
11-13 WAGM / Kuopio (FIN)  (Inställt)   World Adventure Golf Maters  Int, ind, lag 
12-13 Solna BGK E   (Inställt) NT, Cup Stockholm 4 Nat, ind
13 Mosås BGK E   (Inställt) DM, MSBGF DM,ind,lag
13 Myresjö BGK F   (Inställt) NT, Myresjö Nat, ind
19 Skellefteå BGK F   (Inställt) NT, Skellefteå lördag Nat, ind
19-20 Uppsala BGK E   (Inställt) NT, Cup Stockholm 5 Nat, ind
20 Mosås BGK F   (Inställt) NT, MSV Cup 5 Nat, ind
20 Skellefteå BGK F   (Inställt) NT, Skellefteå söndag Nat, ind
20 BGK Jönköping B   (Inställt) NT, Jönköping Nat, ind
26 Gullbergsbro BGK (Inställt) NT, Nattmara Nat, ind
27 MGK 49 Nyköping F   (Inställt) NT, MSV Cup 6 Nat, ind
Juli        
2-5 SBGF / Skoghalls BGK B    (Inställt) SM-Cup / Elitserien:3  Ind, lag
4 BGK Linjen F NT, Öresundstouren 1 Nat, ind
10 Hjelmsjö BGK EB NT, Hjelmsjö, Lördag Nat, ind
10 Umeå BGK EB NT, Umeå, Lördag Nat, ind
11 Hjelmsjö BGK EB NT, Hjelmsjö, Söndag Nat, ind
11 Umeå BGK EB NT, Umeå, Söndag Nat, ind
14-17  SBGF / Eskilstuna BGK  F    (Inställt) OT-SM  Ind, lag 
17 MGK Warberg EB NT, Warbergsmaran Nat, ind
17-18  SBGF / Eskilstuna BGK  F    (Inställt) OT-SM / 5-Manna  Lag 
18 Nybro MGK F NT, Nybro Vattentornet Open Nat, ind
24 Skellefteå BGK F NT, Skellefteå, Lördag Nat, ind
24-25  SBGF        (Inställt) Svenska Serien:3  Nat, lag 
25 Haga BGK F NT, Haga BGK Nat, ind
25 Skellefteå BGK F NT, Skellefteå, Söndag Nat, ind
25 Sjöviken IF EB IT, Öresundstouren 2 IT, Ind
29-30 SBGF / Uppsala BGK M Ungdoms-SM Ind, lag
31  SBGF / Uppsala BGK F Ungdoms-SM  Ind, lag 
Augusti        
1 Bröndby (DEN) EB IT, Öresundstouren 3 IT, ind
7 Skönsberg SK F NT, Skönsberg lördag (City) Nat, ind
7-8 Akalla Kanaan 98 BGK B NT, Cup Stockholm 6 Nat, ind
7-8 Haga BGK M IT, CGT 4 IT, ind
8 Skönsberg SK F NT, Skönsberg söndag (City) Nat, ind
8 MGK Warberg E NT, Warbergsmästerskapet Nat, ind
8 Kalmar MGK F NT, Kalmar Nat, ind
10-14 WMF / Murnau (GER) B/E  (Inställt) YWC-JVM Int, ind, lag
11-14 WMF / Wanne-Eickel (GER) E/F  (Inställt) SWC-SVM (OT-VM) Int, ind, lag
14-15 Örebro BGK F DM, MSBGF DM,ind,lag
14-15 Umeå BGK F DM, NSBGF DM,ind,lag
14-15 Nybro MGK F DM, SSBGF DM,ind,lag
14-15 Solna BGK F DM, ÖSBGF DM,ind,lag
14-15 Hofors BGK F DM, BBGF DM,ind,lag
15 Göteborg BGK F DM, VSBGF DM,ind,lag
21 Örnsköldsviks MGK M IT, CGT 5 Örnsköldsvik lör IT, ind
22 Örnsköldsviks MGK M IT, CGT 5, Örnsköldsvik sön IT, ind
22 Strängnäs BGK F    (Inställt) NT Nat, ind
22 Tuve Tigers BGK F NT, Tuvecupen Nat, ind
22 BGK Värend F NT, Värend Nat, ind
25-28 EMF / Voitsberg (AUT) E/F (Inställt)  EM Seniorer Int, lag
28-29 Sundbybergs BGK M IT, CGT 6, Sumpan Open IT, ind
29 Eskilstuna BGK F NT, Eskilstuna BGK Nat, ind
29 Kulladal BGK F NT, Öresundstouren 4 Nat, ind
September        
3-4 SBGF / Sundsvalls BGK  M SAGM / CGT 7 Int,ind,lag
5 Sundsvall BGK M IT, City Golf Tour (CGT) FINAL IT, ind
11-12 Kulladal BGK F NT, Öresundstouren FINAL Nat, ind
12 Enköpings BGK F NT, Enköping BGK Nat, ind
12 Uddevalla BGK M NT, Uddevalla BGK Nat, ind
17-18 Sundbybergs BGK M NT, Sumpan Open Nat, ind
25-26 SBGF / Landskrona   Utbildningshelg  
Oktober        
2-3 Örebro BGK M NT, AS-Cup Nat, ind
7-9 Champions League / Portel (POR) F,E   (Inställt)   Int, lag
16-17 SBGF F Mixed-SM SM, lag
         
         
28-31 Arrangemang Höstlövet E/F MunktellArenan  
November        
         
         
         
13-14 SBGF /    Planeringskonferens  
         
         
         
         
         
27-28 MunktellArenan F SM-Inomhus SM, lag
December        
         
         
         
         
         
         
         
         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blå-#283e65 
Gul-#f0c634
background-color: #f0c634; 
background-color: #283e65;

NT, Cup Stockhom
Uppdaterad: 08 FEB 2019 10:22 Skribent: Jan-Åke Persson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Svenska Bangolfförbundet
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Besöksadress:
Södra Kringelvägen 4
281 33 Hässleholm

Kontakt:
Tel: 045116180
E-post: This is a mailto link

Se all info

Outlook-rjrqmpbr.png